Czy jest sposób, by zwiększyć żywotność baterii w naszym iPhone?

Użytkownicy telefonów firmy Apple często skarżą się, że bateria w ich urządzeniach trzyma zbyt krótko. O ile problem nie jest spowodowany zużytą baterią, można spróbować zoptymalizować ustawienia i aplikacje, znajdujące się na urządzeniu i tym samym wydłużyć czas działania naszego telefonu.

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na usługi lokalizacji. Dostarczają nam one informację na temat położenia naszego telefonu, kosztem szybko zużywającej się baterii. Co zrobić by wyłączyć usługi lokalizacji ? Wystarczy przejść do: ustawień, wybrać zakładkę prywatność, następnie usługi lokalizacji i przesunąć przycisk na pozycję wyłączenia.

Następnym krokiem, aby zaoszczędzić energię jest sprawdzenie, czy jasność automatyczna jest włączona i czy działa. Ma ona za zadanie dopasować natężenie światła wyświetlacza do otoczenia, tak aby obraz był widoczny w każdym świetle. Pamiętajmy, że po każdej ręcznej zmianie jasności, trzeba ją od nowa wyłączyć i włączyć, tak by dalej działała. Opcję konfiguracji znajdziemy w: ustawienia->ogólne->dostępność->udogodnienia ekranu->jasność automatyczna.

Technologia LTE stała się standardem dzisiejszych urządzeń.
Posiada ją, każdy model iPhone’a od modelu 5 w górę. Technologia ta znacznie przyspiesza wysyłkę oraz pobieranie danych z internetu. LTE jest nowszą i szybszą technologią niż poprzednie – 3G, mimo wszystko jeśli bardziej skupiamy się na przeglądaniu internetu niż pobieraniu plików, warto wrócić do starszego rozwiązania. Prawdopodobnie i tak nie zauważymy różnicy w szybkości otwierania się stron internetowych, a bateria na tym zyska! Ustawienia ->Sieć komórkowa ->Opcję Sieci komórkowej -> Włącz LTE -> Wyłączone.

Tryb oszczędzania baterii działa w Apple bardzo dobrze, pod warunkiem że mamy mniej niż 20% baterii. Gdy mamy więcej, a funkcja jest włączona, może ona zadziałać w odwrotny sposób i rozładować ogniwo szybciej. Jeśli macie powyżej w/w wartości, warto rozważyć wyłączenie opcji.
Oczywiście łatwo to zrobić: Ustawienia->Bateria->Tryb niskiego zużycia energii.

Ostatnią naszą sugestią jest wyłączanie powiadomień aplikacji w tle. Jeśli chcemy, aby nasze akumulatory trzymały dłużej, ustalmy które aplikacje niepotrzebnie wysyłają nam powiadomienia i pozbądźmy się ich. Przy okazji możemy ograniczyć także działanie programów w tle. Wystarczy przejść do: ustawień, zjechać na dół do aplikacji i każdą z kolejna skonfigurować.

Każda bateria starzeje się chemicznie z czasem, co oznacza że czas pracy na niej ulega ciągłemu skróceniu. Wpływ mają na to zarówno sposób użytkowania telefonu jak i ilość cykli ładowania. Aby urządzenie działało prawidłowo, wszystkie jego układy elektroniczne muszą mieć możliwość pobierania odpowiedniej mocy z ogniwa.

W systemie iOS 11.3 bądź nowszym, jest możliwość sprawdzenia stanu baterii z poziomu telefonu. Wystarczy przejść do „Ustawienia”, wybrać „Bateria”, a następnie „Kondycja baterii” i spojrzeć czy może ona aktualnie obsłużyć szczytowy pobór mocy. Czasami jednak, telefon nie pokazuje faktycznych wartości, dlatego też warto udać się do serwisu by to on ocenił faktyczny stan baterii i ewentualnie podjął się jej wymiany.

Rekomendowane posty