Do czego służy Live Photo w iPhone?

Czym jest Live Photo?

Live Photo jest niczym innym, jak ruchomym zdjęciem. iPhone dzięki tej funkcji nagrywa, co dzieje się 1,5 sekundy przed i po zrobieniu zdjęcia. Rejestruje on też 3 sekundowy dźwięk. Apple nie tylko dało innowacyjną możliwość przywracania wspomnień, ale także ich edycji i udostępniania! 🙂
Żeby móc zrobić takie zdjęcie, potrzebujemy iPhone 6s lub nowszego. Niestety, w starszych modelach iPhone, ta funkcja nie jest obsługiwana.

• Robienie zdjęć Live Photo
Live Photo robimy bardzo podobnie jak zwykłe zdjęcia. Wystarczy wejść w tryb aparatu i kliknąć w ikonę znajdującą się w górnym panelu. Jeśli ikona jest żółta, tryb został włączony, jeśli zaś biała, urządzenie będzie miało wyłączoną tą funkcję. Następnie pozostaje nam naciśnięcie przycisku migawki, by cieszyć się „żywymi” zdjęciami.

• Edycja Live Photo
Edytowanie zdjęć na iPhone jest bardzo proste! By móc to zrobić, musimy otworzyć aplikację ze zdjęciami, odnaleźć swoje ujęcie i je wybrać. Następnie nacisnąć palcem w pole Edycji i wprowadzić niezbędne modyfikacje.


W menu edycji możemy
– Obrócić lub przyciąć zdjęcie
– Zmienić jasność, kolor lub światło zdjęcia
– Włączyć/Wyłączyć dźwięk Live Photo
– Dokonać automatycznej korekty zdjęcia.
– Włączyć/Wyłączyć tryb Live Photo.
Pamiętajmy, że stosując inny program do edycji niż standardowy, możemy utracić efekty ruchu na zdjęciach.

• Jak zmienić zdjęcie kluczowe?
Każda grupa zdjęć, ma jedno zdjęcie kluczowe. Wyświetla się ono jako reprezentatywne dla tej grupy. Live Photo też takie posiada i jeśli użytkownik sobie zażyczy, można je zmienić. Wystarczy przejść do zdjęcia, kliknąć w edycję i przesunąć suwak, aby zmienić klatkę. Potem już tylko zostaje nam podniesienie palca i kliknięcie przycisku gotowe, w prawym górnym rogu.

• Jak dodać efekty Live Photo?
Musimy otworzyć zdjęcie Live Photo i przesunąć je do góry. Zobaczymy efekty, jakie możemy zastosować w swoim ruchomym zdjęciu. Do wyboru mamy:
– Pętle, czyli przemienienie swoich ulubionych zdjęć Live Photo w pętle wideo.
– Odbicia, dające funkcję poruszania się zdjęć na przemian w przód i w tył.
– Długą ekspozycję, która daje możliwość zamiany elementów w rozmycia oraz smugi.
Warto włączyć tę funkcję przy robieniu nowych zdjęć. Ożywi to naszą galerię i doda ciekawe efekty, które na pewno poprawią nasze albumy! :-).

Rekomendowane posty