Apple Pay

Apple Pay – co to jest?

Jest to system płatności mobilnych, który za pomocą Wallet’u (cyfrowy portfel) umożliwia użytkownikowi dokonywanie płatności za  pomocą urządzeń marki Apple. Apple Pay został bardzo gorąco przyjęty i aktualnie jest używany i akceptowany praktycznie w większości krajów na świecie. 

Apple Pay – jak działa?

Nie musimy pobierać żadnej aplikacji, ani nigdzie się rejestrować. Jedyne czego potrzebujemy to karta debetowa/kredytowa, którą z poziomu naszego iPhone’a dodajemy do Wallet’u, czyli wirtualnego portfela, który w jednym miejscu zbiera nasze wszystkie karty płatnicze. Kiedy już dodaliśmy swoją kartę wystarczy wybrać się do sklepu, zrobić zakupy i na koniec zbliżyć telefon do terminala płatności i gotowe. Prościej być nie może!

Apple Pay – bezpieczeństwo

Oczywiście Apple zadbało o najwyższą jakość bezpieczeństwa i ochrony naszych środków płatniczych. Zanim będzie nam dane zapłacić musimy potwierdzić możliwość płatności przez TouchID (linie papilarne), FaceID (rozpoznawanie twarzy) lub po prostu wpisać nasz kod do odblokowania telefonu. Również w momencie zgubienia iPhone’a możemy zdalnie zablokować telefon co chroni nas przed jakąkolwiek utratą środków na koncie. Oczywiście banki, które aktualnie wspierają Apple Pay bacznie obserwują nasze „portfele” przez co również same mogą blokować karty, jeśli pojawią się jakieś niechciane lub podejrzane transakcje. 

Apple Pay – czy warto? 

Jeśli nie jesteś fanem noszenia ze sobą portfela, gotówki, kart kredytowych, a swojego iPhone’a zabierasz ze sobą wszędzie to Apple Pay jest właśnie dla Ciebie. System oferuje nam bardzo prostą w obsłudze, bardzo bezpieczną i przede wszystkim wygodną metodę płatności. Polecamy i zachęcamy do korzystania z tej rewolucyjnej i przydatnej formy płatności, która zdecydowanie ułatwia nam zakupy.

Rekomendowane posty