Jakie podejmujesz ryzyko korzystając z nieoryginalnych akcesoriów i ładowarek

Akcesoria firmy Apple nigdy nie należały do tanich. Nowy kabel, czy też ładowarka mogła nam w najmniej oczekiwanym momencie sprawić niemały wydatek. W takich momentach wiele osób sięga po tańszy zamiennik i nie wie z czym to się wiąże.

Dlaczego nie warto używać zamienników?
 
Zamienne ładowarki często nazywane „chińskimi podróbkami” są często przyczyną spięć, uszkodzeń układów na płycie głównej oraz szybszej eksploatacji baterii. Często zamienniki potrafią trwale uszkodzić nasz telefon. Oczywiście kupno „zamiennika” za kilkadziesiąt złotych mniej niż oryginalnej ładowarki teoretycznie wydaje się być dużo bardziej korzystne. W praktyce natomiast jest to złudne i może jedynie uprzykrzyć nam korzystanie z naszego iPhone’a.


 
Czym różni się oryginał od zamiennika?

Przede wszystkim przeznaczeniem i jakością wykonania. Nie zapominajmy, że Apple słynie z produktów najwyższej jakości i również informuje swoich użytkowników, żeby korzystać tylko z certyfikowanych, testowanych przez firmę akcesoriów. Zamienniki często wykonywane są pospiesznie, „niechlujnie” przez co ich funkcjonalność może być wątpliwa.
 

Używaj tylko certyfikowanych akcesoriów

Drogi oryginał, czy tani, budżetowy zamiennik?

Ceny, które przychodzi nam zapłacić za oryginalne, certyfikowane akcesoria Apple stanowią dla wielu użytkowników problem. Tanie zamienniki ładowarek, które możemy znaleźć tak naprawdę w pierwszym lepszym sklepie, na wielu stronach internetowych, czy też aukcjach kuszą nas atrakcyjną, często „okazjonalną” ceną. Jednak 99 zł za metrowy kabel Apple i kolejne 99 zł za kostkę USB to praktyczny i przede wszystkim odpowiedzialny wydatek, który będzie inwestycją na długi okres. Niecałe 200 zł przyjdzie wydać nam raz na bardzo długi okres, a przynajmniej mamy pewność, że dbamy o nasze telefony i nie przyjdzie nam zmierzyć się z większymi kosztami naprawy.

Rekomendowane posty