APPLE CARD – karta przyszłości

Czym jest Apple Card?

Apple Card to nic innego jak wirtualna karta płatnicza, którą bezpośrednio łączymy ze swoim kontem Apple Pay. Korzystamy z niej jak z każdej karty kredytowej, ale pozwala nam ona na doładowywanie bieżącego salda. Firma poinformowała również o możliwości zamówienia fizycznej wersji karty. Kształt i rozmiar pozostanie bez zmian do kart, z których korzystamy na co dzień (debetowe/kredytowe).

Co odróżnia Apple Card od innych kart płatniczych?

Przede wszystkim Apple zapewnia przyszłych użytkowników, że Apple Card będzie jedną z najbezpieczniejszych form płatności z jakich przyszło nam korzystać. Chodzi o to, że nasza karta będzie widnieć wyłącznie w naszym iPhone i nie będzie widoczna na serwerach Apple. Dodatkowo fizyczna karta nie będzie wykonana z plastiku, a z tytanu oraz nie znajdziemy na niej indywidualnego numeru karty, kodu CVV, podpisu, ani daty ważności.
Warto wspomnieć o funkcji organizacji naszych wydatków. Innowacyjna karta od Apple ma za zadanie rozpoznawać oraz segregować to na czym nam najbardziej zależy np. bieżące wydatki (kawa na mieście, rachunek za prąd, czy tez zakupy w supermarkecie).

Gdzie możemy złożyć wniosek o przyznanie Apple Card i czy warto to zrobić?

Aktualnie Apple Card ma być dostępna tylko i wyłączenie na terenie Stanów Zjednoczonych, ale jak wiemy z autopsji na dostępność funkcji Apple Pay również przyszło nam chwile poczekać. Płatność fizyczną kartą ma być dostępna w każdym możliwym miejscu na całym świecie. Naszym zdaniem innowacyjna karta od Apple to ciekawy krok w przyszłość. Możemy się zastanawiać czy dla fanów firmy Apple będzie to kolejny gadżet, czy przedmiot codziennego użytku, który być może z biegiem czasu stanie się tak samo popularny jak niezawodny iPhone.

Rekomendowane posty