Nowa generacja MacBook Air i iPad Pro

Apple przedstawiło iPada Pro i MacBook Air nowej generacji. Są to pierwsze urządzenia, które stały się nowością firmy w 2020 roku. Oba produkty mają być wydajniejsze i oferować dużo większy wachlarz możliwości niż poprzednie generacje. Poniżej przedstawimy Wam kilka najważniejszych zmian, którymi może pochwalić się tegoroczny iPad Pro i MacBook Air.

Co nowego oferuje MacBook Air 2020?

Po raz pierwszy w historii, Apple wyposażyło MacBooka Air w czterordzeniowy procesor Intel Core i7 dziesiątej generacji o częstotliwości taktowania   1,2 GHz i trybie TurboBoost do 3,8 GHz. Daje nam to, aż dwukrotny wzrost mocy procesora w porównaniu do poprzedniej generacji. Dzięki akceleratorowi grafiki (zasilacz karty graficznej) Intel Iris Plus nowy MacBook Air zapewnia teraz nawet o 80% wyższą wydajność graficzną. W rezultacie będzie można nie tylko na nim pracować, ale również grać, a nawet brać udział w edycji i modelowaniu 3D. Na pewno każdy znajdzie w nim coś dla siebie.
Poprawki doczekała się często zacinająca się/nie działająca klawiatura, która dla wielu użytkowników była problemem. Apple kompletnie zmienił poprzedni rodzaj klawiatury wprowadzając „nożyczkową” wersję znaną z MacBooka Pro.

Co nowego oferuje iPad Pro 2020?

iPad Pro, który odniósł duży sukces w 2018 roku doczekał się swojej kolejnej wersji. Nowa generacja oferuje nową szerokokątną kamerę (tą samą, która występuje w iPhone 11) oraz skaner LiDAR, z którego głównie przyjdzie nam skorzystać podczas pracy na rozszerzonej rzeczywistości (funkcja wykorzystująca aparat do zeskanowania całego naszego otoczenia i pozwalająca na dodanie do niego wirtualnych obiektów, które widzimy na ekranie). Jakie nowości możemy znaleźć we wnętrzu tegorocznego iPada Pro? Przede wszystkim zwiększono pamięć RAM do 6GB oraz dysk o minimalnej pojemności 128GB oraz maksymalnej 1TB. Przywrócono również możliwość podpięcia do iPada klawiatury z gładzikiem, która pozwala przekształcić nasze urządzenie w przenośny komputer.

Nowy MacBook Air i iPad Pro – czy warto?

Podsumowując, Apple po raz kolejny udało się stworzyć najbardziej niesamowity kompaktowy komputer na rynku. Po czterech latach Apple poprawiła dotychczasowe niedociągnięcia. Nowy produkt jest zdecydowanie godny polecenia. Cenę, którą przyjdzie nam zapłacić za podstawową konfigurację     to 4999 złotych. W zależności od wybranych podzespołów, może sięgać nawet do 11249 złotych. Podsumowując iPada Pro, urządzenie występuje       w dwóch wersjach. Pierwsza, która posiada ekran o przekątnej 11” oraz druga z ekranem 12,9”. Różnice pomiędzy starym, a nowym iPadem są znikome. Możemy je dostrzec w szerokokątnym aparacie, skanerze LiDAR, szybkości pracy i możliwości przekształcenia iPada w przenośny komputer.             Czy zmiany wprowadzone w tegorocznym iPadzie Pro są na tyle duże, aby zachęciły nas do jego zakupu. Kwota, którą przyjdzie nam zapłacić za iPad Pro 11” zaczyna się od 3899 zł (128GB, Wi-Fi) i dochodzi do 7199 zł (1TB i dane mobilne), natomiast iPad Pro w rozmiarze 12,9” jest dokładnie o 1000 zł droższy w każdej z wersji. Dodając do tego cenę klawiatury (1499 zł dla modelu 11”, 1699 zł dla modelu 12,9”), całkowity koszt, który przyjdzie nam zapłacić jest zbliżony do najnowszego MacBooka Air. Zdecydowanie, nowy MacBook Air będzie świetnym wyborem, a na rewolucyjnego iPada przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Rekomendowane posty