iCloud – chmura Apple

Czym jest chmura iCloud?

iCloud to wirtualny dysk obliczeniowy stworzony z myślą o użytkownikach Apple.
Podstawowy mechanizm działania chmury Apple jest zbliżony do tego, w jaki sposób działają dyski obliczeniowe oferowane przez innych producentów (Google Dysk, Dropbox). Chmura iCloud pozwala na przechowywanie plików, danych, zdjęć czy muzyki na wirtualnym dysku.

iCloud – pakiety i zastosowanie

Użytkownik ma 5GB darmowego miejsca na dysku iCloud, więcej miejsca oferowane jest za opłatą. Możemy wykupić dodatkowe 50GB (3,99zł/msc), 200GB (11,99zł/msc), 2TB (39,99zł/msc). Chmura Apple jest obsługiwana na większości urządzeniach producenta: komputerach z systemem Mac OS X, iPad’ach, iPod’ach Touch i iPhone’ach. Wirtualny dysk iCloud oferuje funkcje, które mogą okazać się pomocne podczas organizacji pracy. Oprócz podstawowego zastosowania – iCloud automatycznie synchronizuje dane ze wszystkich urządzeń podłączonych do danego konta Apple przez Wi-Fi lub przy wyrażeniu zgody – przez połączenie mobilne. Chroni nas to przed jakąkolwiek utratą danych z naszego urządzenia.

Inne funkcje

Apple oferuje również usługę „Znajdź mój iPhone”/ „Znajdź mój MacBook”, dzięki której w przypadku kradzieży, bądź zgubienia sprzętu będziemy mieć możliwość namierzenia, zastrzeżenia, bądź wymazania danych na urządzeniu.

Chmura iCloud – czy warto?

Posiadanie chmury iCloud to z pewnością jedno z najlepszych rozwiązań dla osób, które chcą mieć wszystkie swoje dane „pod ręka”. Większość posiadaczy urządzeń Apple korzysta z wirtualnego dysku, który możemy określić jako świetny dodatek dla naszego urządzenia. Nie musimy martwić się o regularne tworzenie kopii zapasowych lub możemy zwiększyć pojemność swojego urządzenia.

Rekomendowane posty