Jak nagrywać dźwięk ekranu na iPhonie?

Apple oferuje nam możliwość nagrania ekranu naszego iPhone’a, ale czy wiedzieliście, że możemy również rejestrować dźwięk? System iOS nigdy nie przestaje nas zadziwiać, nawet wtedy jeśli wydaje nam się, że przestudiowaliśmy już wszystkie jego zakamarki. Funkcja przechwytywania obrazów na ekranie iPhone’a z możliwością jednoczesnego nagrywania głosu do wbudowanego w urządzenie mikrofonu jest nie tyle zadziwiająca, a miło zaskakująca. Zwłaszcza jeśli nie wiedzieliśmy o jej istnieniu.

Jak przechwytywać wideo z iPhone’a z dźwiękiem krok po kroku?

* Aby rozpocząć, przejdź do „Ustawienia” -„Centrum sterowania” – „Dostosuj narzędzia”.
* Na liście dostępnych kontrolek znajdź „Nagranie z ekranu” i włącz je, klikając zielony plus obok niej.
* Wróć na pulpit i otwórz „Centrum sterowania”, przeciągając palcem w dół od prawego górnego rogu.
* Naciśnij i przytrzymaj palec na ikonie nagrywania ekranu.
* Włącz mikrofon, aby jego ikona była podświetlona na czerwono i rozpocznij nagrywanie.

Nagrane wideo jest domyślnie zapisywane w „Zdjęciach”. Aby je znaleźć nie musimy ręcznie otwierać i wyszukiwać wideo. Apple pomyślało o wszystkim: po zakończeniu nagrywania otrzymasz powiadomienie o zapisaniu nagrania w „Zdjęciach”, które przeniesie nas bezpośrednio do świeżo nagranego filmu. Pozostaje tylko go przejrzeć i zdecydować, czy warto poddać go dodatkowej obróbce.

Nagrywanie ekranu z dźwiękiem -co oferuje?

Dzięki funkcji rejestrowania ekranu z dźwiękiem możemy nie tylko pokazać co dzieje się na ekranie iPhone’a, ale także opisać to głosem. W tym celu nie potrzebujemy zewnętrznego zestawu słuchawkowego, ponieważ wszystkie nagrania głosowe są wykonywane na wbudowanym mikrofonie. Najważniejsze, aby podczas nagrywania nie zasłaniać mikrofonu dłonią. W przeciwnym razie dźwięk może być zbyt cichy lub niewykrywalny.

Możemy nagrywać nie tylko swój głos, ale także dźwięk iPhone’a. To znaczy, że rejestrujemy również dźwięki ekranu na iOS, dźwięk w grach, usługach wideo i innych aplikacjach. Oznacza to, że dzięki tej funkcji możesz prowadzić transmisje na żywo lub rejestrować swoją rozgrywkę z przyjaciółmi, a następnie po indywidualnej obróbce , opublikować ją na YouTube lub pochwalić się znajomym.

Rekomendowane posty