Skanuj dokumenty za pomocą iPhone’a

Przenośny skaner w Twoim iPhonie

Często potrzebujemy zeskanować jaki ważny dla nas dokument, ale niestety nie posiadamy w domu skanera. W tej sytuacji możemy wykorzystać urządzenie, które mamy pod ręka – naszego iPhone’a. Nie musimy pobierać żadnej aplikacji. Wystarczy, że otworzymy „Notatki” i wybierzemy odpowiednią opcje, która pozwoli nam zachować dowolny „papierowy” dokument.

Poniżej prezentujemy jak krok po kroku zeskanować dokumenty za pomocą iPhone’a:
* Otwórz aplikacje „Notatki”
* Z dolnego paska kliknij w ikonę „Aparatu”.
* Wybierz opcje „Skanuj dokumenty” i zrób zdjęcie dokumentu.
* Dopasuj kadr i kliknij „Pozostaw skan”.
* Gotowe!

Możliwości edycji dokumentu

Zeskanowany i zachowany dokument można edytować na wiele sposobów. Możemy obracać obraz, przycinać, stosować filtry (kolor – dla zdjęć i czarno-biały – dla tekstu). Powstały plik można zapisać w formacie PDF w celu dalszej edycji, przechowywania w iCloud, na urządzeniach z iOS lub w usługach innych firm, takich jak np. Dysk Google. Przede wszystkim możemy wydrukować, podpisać i załączyć cyfrowy skan dokumentu w mailu lub wiadomości za pomocą przycisku „Udostępnij”.

Podsumowanie

Wbudowany skaner pojawił się już w iOS 11, ale niektórzy użytkownicy wciąż nie korzystali lub nie wiedzieli o istnieniu tej funkcji. Dzięki niej nie tylko oszczędzimy czas, ale także w wygodny, łatwy sposób zapiszemy skan dokumentów za pomocą iPhone’a.

Rekomendowane posty