„Migoczący” ekran w iPhone

Czasami użytkownikom iPhone’a zdarza się skarżyć na „migoczący” ekran. Pojawia się wtedy pytanie czy jest to problem natury technicznej, czy może chwilowa usterka telefonu. Sam iPhone potrafi wtedy samodzielnie przewijać pulpity na ekranie głównym albo włączać aplikacje bez naszego udziału.

Gdzie jest źródło problemu?

Najczęściej migotanie wyświetlacza pojawia się po naprawie urządzenia (np. wymiana wyświetlacza, baterii). Należy zauważyć, że często spowodowane jest to złą jakością naprawy, a dokładniej wtedy kiedy procedura naprawy nie jest przestrzegana. Źródłem problemu jest nadmiernie nagromadzony ładunek elektryczny, który powoduje niefortunne migotanie wyświetlacza.

Jak poradzić sobie z problemem samemu?

Istnieje sposób, dzięki któremu możemy spróbować pozbyć się frustrującego migotania w domu. W tym celu musimy wykonać kilka prostych kroków, które przedstawiamy poniżej:
1. Otwórz „Ustawienia”
2. Wybierz „Ekran i jasność”
3. Zmniejsz „Jasność” do minimum
4. Zaznacz „Nigdy” przy opcji „Automatyczna blokada”
5. Odłóż urządzenie i nie używaj go przez 15-30 minut
6. Gotowe!

Zazwyczaj migotanie ekranu znika po około 30 minutach. Jeśli jednak problem nadal występuje to niezwłocznie skontaktuj się ze specjalistami z iRepair15 w celu dokładnej diagnozy i profesjonalnej naprawy urządzenia.

Rekomendowane posty