iPhone 11 został najlepiej sprzedającym się smartfonem w pierwszym kwartale 2020 r.

Według firmy badawczej Omdia to IPhone 11 stworzony przez Apple był najchętniej kupowanym telefonem w pierwszym kwartale 2020 roku, mimo że świat przechodził globalną pandemię. Wynik sprzedaży jest naprawdę imponujący, a wynosi on aż 20 milionów sztuk. Przypominamy, że poprzedni kwartał należał do równie niezawodnego iPhone’a XR.

Poniżej tabela, która przedstawia najchętniej kupowane modele telefonów w pierwszym kwartale 2020 roku:

Śmiało możemy stwierdzić, że iPhone 11 wypadł fenomenalnie na tle swoich konkurentów i zostawił ich daleko w tyle. Dla przykładu Samsung Galaxy A51, który znalazł się na drugim miejscu sprzedał się w ilości około 7 milionów sztuk. Na trzecim i czwartym miejscu widnieją Xiaomi Redmi Note 8 oraz Xiaomi Redmi Note 8 Pro z wynikami 6.6 i 6.1 milionów sprzedanych sztuk.
Możemy zauważyć, że Apple utrzymuje pierwsze miejsce na podium już od dwóch kwartałów. Popularny w zeszłym kwartale iPhone XR w najnowszym rankingu zajął również wysokie 4 miejsce z prawie 5 milionami sprzedanych egzemplarzy. Natomiast jeśli chodzi o iPhone’a 11 Pro i iPhone’a 11 Pro Maxa to oba telefony dały wynik równy 8 milionów sprzedanych urządzeń. Gdyby potraktować oba modele jako jedna pozycja w tabeli to zajęłyby drugie miejsce.

Mimo globalnej pandemii i trudnych czasów Apple znowu utrzymuje miejsce w czołówce, a ich najnowszy flagowy model iPhone’a znów okazał się najczęściej i najchętniej kupowanym telefonem na początku bieżącego roku. Mamy wielką nadzieje, że tak samo lub jeszcze cieplej zostanie przyjęty iPhone 12.

Rekomendowane posty