Ładowanie iPhone’a w samochodzie.

Samochód jest miejscem, w którym zazwyczaj spędzamy dużo czasu. Co jeśli znajdujemy się w dalekiej podróży, do celu zostało jeszcze sporo kilometrów, a nasz telefon zaczyna się rozładowywać? Najczęściej sięgamy wtedy po ładowarki samochodowe, używamy kabla do ładowania za pośrednictwem portu USB, który znajduje się w samochodzie. Czy takie rozwiązanie nie powoduje ryzyka uszkodzenia telefonu?

Czy ładowanie iPhone’a w samochodzie jest bezpieczne?

Dla wielu osób jazda samochodem jest nierozłącznym elementem dnia. Niektórzy z nas dużo podróżują, a inni po prostu przemierzają spore odległości w aucie ze względu na tryb pracy. W takich sytuacjach telefon staje się często nie tylko urządzeniem służącym do rozmów, a urządzeniem, które wykorzystujemy np. do nawigacji lub słuchania muzyki. Zdarza się, że nasz iPhone jest w ciągłej i intensywnej pracy przez cały dzień. Wiele użytkowników podłącza swój telefon kablem do portu USB i nie odpina go podczas trwania podróży. W wielu przypadkach prowadzi to do spięcia na płycie głównej, a nawet do trwałego uszkodzenia baterii. Do tej pory Apple nie wprowadziło w swojej ofercie ładowarki samochodowej przez co jesteśmy zmuszeni do korzystania z zamienników. W większości są to „chińskie ładowarki”, które stwarzają poważne ryzyko dla naszego iPhone’a.

Podsumowanie.

Serwis iRepair15 zdecydowanie odradza ładowanie iPhone’a podczas podróży samochodem. Pamietajmy, że w gniazdach ładowania i zapalniczkach samochodowych napięcie nie jest stałe, co zwyczajnie zwiększa ryzyko uszkodzenia telefonu. Nawet najlepszej jakości ładowarki samochodowe nie gwarantują bezpieczeństwa. Nie zalecamy korzystania z ładowarek samochodowych, gdyż wiąże się to z ryzykiem uszkodzenia telefonu i proponujemy korzystać z nich tylko wtedy gdy jest to konieczne.

Rekomendowane posty