Jakie czynności należy wykonać przed wymianą iPhone’a na nowy model?

Wielu użytkowników zapomina o kilku ważnych rzeczach, które powinno się zrobić przed sprzedażą lub wymianą iPhone’a na nowy model. W tym artykule pokażemy Wam jak krok po kroku w prosty i szybki sposób wykonać czynności, dzięki którym będziecie mieli pewność, że Wasze urządzenie może zostać przekazane w inne ręce.

Jak wyzerować i wymazać zawartość iPhone’a?

Jednym z najważniejszych kroków, które powinnismy uczynić przed wymianą telefonu jest jego wyzerowanie. Dzięki temu będziemy mogli być spokojni o to, że nikt nigdy nie będzie miał dostępu do jakichkolwiek informacji, które znajdowały się na starym urządzeniu. Poniżej pokazujemy Wam jak krok po kroku wyzerować i wymazać zawartość z naszego iPhone’a:

1. Wejdź w „Ustawienia”.
2. Wybierz zakładkę „Ogólne” i przewiń na sam dół ekranu.
3. Kliknij w opcję „Wyzeruj”.
4. Teraz wybierz „Wymaż zawartość i ustawienia”.
5. Poczekaj, aż telefon zakończy proces usuwania danych i przywracania ustawień fabrycznych.
6. Gotowe!

Jak usunąć iPhone’a z konta iCloud?

Kolejnym bardzo ważnym elementem przed wymianą urządzenia jest usunięcie starego iPhone’a z przypisanego konta iCloud. Dzięki temu kolejna osoba, która go otrzyma będzie mogła bez żadnych problemów dodać urządzenie do swojego Apple ID. Poniżej przedstawiamy Wam jak krok po kroku usunąć iPhone’a z konta iCloud:

1. Wejdź na stronę www.icloud.com.
2. Zaloguj się używając swoich danych Apple ID.
3. Teraz wybierz zakładkę „Znajdź mój iPhone”.
4. Wybierz z listy urządzenie, które chcesz usunąć.
5. Kliknij w opcje odpowiedzialną za usunięcie iPhone’a.
6. Gotowe!

Dzięki tym dwóm prostym czynnością będziecie mieli pewność, że nikt nie uzyska dostępu do Waszych prywatnych danych. Nie będziecie musieli się martwić, że nowy użytkownik przeczyta Wasze wiadomości, zobaczy zdjęcia albo będzie miał dostęp do podpiętych kart kredytowych. Warto również pamiętać o stworzeniu kopii zapasowej Waszego urządzenia, dzięki czemu wszystkie dane zostaną zachowane.

Rekomendowane posty