Jak znaleźć i zabezpieczyć wszystkie złamane hasła w iPhone?

System iOS według wielu osób jest uważany za jeden z najlepiej zabezpieczonych systemów. Apple nie tylko zadbało o wysoki poziom prywatności użytkowników, ale również sugeruje im możliwe sposoby zwiększające bezpieczeństwo. Jedną z takich funkcji jest „Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa”, która polega na automatycznym sprawdzaniu haseł przechowywanych w „Keychain Access” na iPhone. iOS analizuje hasła pod kątem możliwych włamań i informuje o tym użytkownika. W rzeczywistości podobny mechanizm był wcześniej w systemie operacyjnym MacOS, ale rejestrował tylko zbyt proste i powtarzalne kombinacje haseł. Dzięki nowej i udoskonalonej wersji tej funkcji użytkownik może w odpowiednim czasie zmienić hasło i zabezpieczyć konto przed możliwym włamaniem.

Jak sprawdzić bezpieczeństwo hasła w iPhone?
Nasz iPhone będzie szczegółowo analizował nasze hasła pod kątem bezpieczeństwa w trybie pasywnym w sposób ciągły bez żadnego udziału użytkownika telefonu. Kiedy tylko pojawi się prawdopodobieństwo złamania, któregokolwiek hasła system od razu zaproponuje jego zmianę. Poniżej przedstawiamy Wam jak krok po kroku korzystać z funkcji „Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa”:

1. Otwórz „Ustawienia”.
2. Przewiń w dół i wybierz „Hasła”.
3. Kliknij w „Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa”. W tym miejscu pojawią się witryny i powiązane z nimi konta o wysokim ryzyku włamania.
4. Wybierz interesującą Cię opcję. Zostaniesz przeniesiony pod wybraną stronę, na której możesz dokonać zmiany hasła na nowe.
5. Gotowe!

Rekomendowane posty