Jak przebiegł event „Hi, speed” – czyli wszystko o prezentacji iPhone’a 12

13 października Apple zorganizowała prezentację czterech nowych modeli iPhone’a 12 oraz inteligentnego głośnika HomePod Mini. Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje i przedstawimy je Wam w tym artykule.

HomePod Mini – inteligenty głośnik od Apple

Na samym początku eventu „Hi, speed” dyrektor generalny Apple, Tim Cook, przedstawił światu nowy inteligentny głośnik HomePod Mini. Jest to niewielkie kuliste urządzenie, którego wysokość wynosi zaledwie 8 cm. Oznacza to, że nowy głośnik jest prawie o połowę mniejszy od pierwszej edycji HomePoda. Głośnik został wyposażony w procesor S5, który jest również używany w Apple Watch Series 5 i Apple Watch SE, a także w pełnozakresowy przetwornik dynamiczny i dwa pasywne radiatory (tweetery) do odtwarzania niskich częstotliwości. Samo urządzenie ma służyć przyszłym użytkownikom jako inteligentne centrum sterowania domem (SmartHouse), które będzie można obsługiwać za pomocą komend głosowych. Cena HomePoda Mini w USA wynosi 99 dolarów, a na obecną chwilę urządzenie nie będzie oficjalnie sprzedawane w Polsce.

iPhone 12 i iPhone 12 Mini

Po demonstracji nowego HomePoda Mini Tim Cook pokazał światu pierwsze iPhone’y 12 obsługujące sieć 5G. Tegorocznego iPhone’a wyróżnia nowa płaska konstrukcja, wsparcie sieci 5G, procesor A14 Bionic i mocowanie magnetyczne MagSafe. Urządzenie jest wyposażone w 6,1-calowy wyświetlacz OLED Super Retina XDR, tylne szkło Corning Ceramic Shield (4 razy mocniejsze niż szkło zamontowane w iPhone 11), sześciordzeniowy procesor 5 nm A14 Bionic z czterema rdzeniami graficznymi odpowiadającymi rdzeniom służącym do grania z poziomu konsoli, powiększone soczewki aparatu z tyłu i tryb nocny dla wszystkich aparatów. Jednym z ciekawych dodatków w iPhone 12 jest magnetyczna ładowarka indukcyjna MagSafe, którą bezproblemowo możemy przymocować do swojego portfela lub obudowy telefonu. Po prezentacji głównego flagowca firmy przyszedł czas na najmniejszy dostępny model czyli iPhone 12 Mini (wyświetlacz o przekątnej 5,4 cala), który różni się od standardowego modelu tylko i wyłącznie rozmiarem. Oba modele są dostępne w pięciu kolorach: niebieskim, czarnym, białym, zielonym i czerwonym. Wszystkie tegoroczne iPhone’y posiadają w komplecie tylko i wyłącznie kabel Lightning – USB-C (Power Adapter oraz słuchawki musimy dokupić osobno).
Ceny iPhone’a 12‌ Mini w Polsce zaczynają się od 3599 złotych, a ‌iPhone 12 – od 4199 złotych za wersję z 64 GB pamięci. Zamówienia w przedsprzedaży na iPhone’a 12 rozpoczną się 21 października, a wersji Mini – 6 listopada.

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max

Na samym końcu Apple zaprezentowało światu „najmocniejsze” wersje nowego iPhone’a 12. Mowa tu o iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Oba modele obsługują sieć 5G i są wyposażone w wyświetlacze OLED Super Retina XDR z utwardzaną powłoką ceramiczną Corning (czterokrotnie hartowane i utwardzane szkło tylnej obudowy) , płaską konstrukcję ze stali nierdzewnej, trzy kamery, skaner LiDAR oraz uchwyt magnetyczny MagSafe. IPhone 12‌ Pro Max ma największy wyświetlacz (6,7 cala) spośród wszystkich modeli iPhone’a i najwyższą rozdzielczość wynoszącą prawie 3,5 miliona pikseli. Ponad to wersje Pro są wyposażone w nowy procesor 5 nm A14 Bionic, a także ulepszone aparaty z zaawansowanymi funkcjami zdjęć i wideo. iPhone 12 Pro i 12 Pro Max to pierwsze smartfony na świecie, które mogą nagrywać, odtwarzać i edytować 10-bitowe wideo Dolby Vision HDR w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Natomiast skaner LiDAR w aparacie usprawnia działanie aplikacji rzeczywistości rozszerzonej, a także przyspiesza „autofokus” w przypadku zdjęć i filmów nawet w warunkach gdzie występuje słabe oświetlenie. Oba modele są dostępne w czterech kolorach: Pacific Blue, Graphite, Gold i Silver.
Ceny iPhone’a 12‌ Pro w Polsce zaczynają się od 5199 złotych, a ‌iPhone 12 Pro Max – od 5699 złotych za wersję ze 128 GB pamięci. Zamówienia w przedsprzedaży na iPhone’a 12 Pro rozpoczną się 21 października, a wersja Pro Max – 6 listopada.

Rekomendowane posty