Jak sieć 5G wpływa na żywotność baterii w iPhone 12?

Efektywność baterii odgrywa bardzo ważną rolę podczas wyboru nowego telefonu. Każdy użytkownik nowoczesnego smartfona wie, że stały dostęp do internetu potrafi wyeksploatować poziom naładowania urządzenia do bardzo niskiego stadium. W tym artykule chcemy przedstawić Wam jak z wykorzystaniem sieci 5G tegoroczne iPhone’y 12 wypadają na tle swojej konkurencji. 

Jak długo możemy korzystać z iPhone’a 12 podczas połączenia z siecią 5G?

Serwis Tom’s Guide przeprowadził szczegółowy test, którego celem było porównanie żywotności baterii tegorocznych iPhone’ów w sieciach 4G i 5G. Eksperyment polegał na tym, że iPhone przeglądał stronę internetową i przełączał się na nową witrynę równo co 30 sekund z jasnością o wysokości 150 nitów. Oto efekty przeprowadzonych testów:

iPhone 12
* z 4G – 10 godzin 23 minuty.
* z 5G – 8 godzin 25 minut.

iPhone 12 Pro
* z 4G – 11 godzin 24 minuty.
* z 5G – 9 godzin 6 minut.

Łatwo obliczyć, że w pierwszym przypadku spadek baterii wyniósł 1 godzinę 58 minut, a w drugim – 2 godziny 18 minut. Zużycie baterii z wykorzystaniem sieci 5G znajduje się więc na wysokim poziomie, zwłaszcza jeśli wzięlibyśmy pod uwagę konkurentów, którzy wykorzystując sieć 5G wypadają o wiele lepiej. Teraz przedstawimy Wam jak to wygląda u konkurencji:

* Galaxy S20 z 5G – 9 godzin 31 minut.
* Galaxy S20 Plus z 5G – 10 godzin 31 minut.
* OnePlus 8T z 5G – 10 godzin 49 minut.
* Google Pixel 5 z 5G – 9 godzin 56 minut.

Podsumowanie

Trudno jednoznacznie stwierdzić dlaczego urządzenia obsługujące system Android działały w sieciach 5G dłużej niż tegoroczne iPhone’y. Być może wynikało to z o wiele większej pojemności baterii, która wynosi co najmniej 4000 mAh w porównaniu z 2815 mAh w iPhone 12 lub po prostu jest to najzwyczajniej wynik niewystarczającej optymalizacji systemu iOS. Warto pamiętać, że konkurencja pracuje z siecią 5G już od dłuższego czasu, a Apple dopiero w tym roku zaczęło z nią współpracę. Miejmy nadzieje, że w najbliższym czasie żywotność baterii będzie na jeszcze lepszym i wyższym poziomie niż dotychczas. 

Rekomendowane posty