Co wiemy o alternatywnej wyszukiwarce od Apple?


Od pewnego czasu pojawiają się wiadomości na temat alternatywnej wyszukiwarki Google tworzonej przez Apple. Jednak w ostatnich dniach spór giganta z Cupertino z Google nasilił się, a prace nad wyszukiwarką nabrały tempa. Wszystko zawdzięczamy działaniom Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, który oskarżył Google o łamanie zasad uczciwej konkurencji.
Mało kto wie, że Google płaci 8-12 miliardów dolarów rocznie tylko po to, żeby być domyślną wyszukiwarką w urządzeniach Apple.

Czy to koniec współpracy Google z Apple?

Aktualnie nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić czy to koniec współpracy pomiędzy firmami. Jeśli jednak zostanie wydany rządowy nakaz, który zablokuje możliwość kooperacji Google z Apple to sprawy mogłyby przybrać złego obrotu dla marki z nadgryzionym jabłkiem. Dlatego właśnie wszystko wskazuje na to, że prace nad alternatywną i własną wyszukiwarką nabrały znaczącego tempa i już wkrótce możemy spodziewać się natywnej wyszukiwarki Apple.

Podsumowanie

Jak można zauważyć Apple stawia sobie za cel bycie niezależną firmą na każdej płaszczyźnie. Współpraca z Google wchodzi na dość ryzykowną drogę przez co Apple musi wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć alternatywny produkt, który w przyszłości może okazać się bardzo wygodny, a przede wszystkim dochodowy. Próba stworzenia konkurencyjnej wyszukiwarki dla spopularyzowanego Google to dla Apple olbrzymie wyzwanie, ale każdy z nas zna możliwości giganta z Cupertino i pozostaje nam tylko czekać na pojawienie się finalnej wersji produktu w niedalekiej przyszłości.

Rekomendowane posty