iPhone SE 2020 oraz iPhone 8 – porównanie

W tym artykule postaramy się ułatwić Wam wybór pomiędzy najnowszym modelem iPhone’a SE 2020 oraz i iPhone’m 8. Przedstawimy wam różnice i podobieństwa, które pomogą Wam finalnie zdecydować czy warto inwestować w tegoroczną odsłonę iPhone’a SE, czy może lepiej zakupić iPhone’a 8 z 2017 roku. 

Podobieństwa i różnice

Oba smartfony są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o wygodę użytkowania i ich poręczność. Obydwa modele mierzą 138,4 x 67,3 x 7,3 mm i ważą zaledwie 148g. Wygląd również nie uległ zmianie. Wciąż mamy do czynienia z metalową konstrukcją oraz szklanym tyłem, co czyni telefon bardzo eleganckim. 
Zarówno iPhone SE 2020 i iPhone 8 zostały wyposażone w wyświetlacze IPS o rozdzielczości 750 x 1334 pikseli. Rozmiar ekranu w obu przypadkach wynosi 4,7 cala tak jak przystało na „kompaktowy” telefon. Jeśli jednak dotąd korzystaliście z telefonu z większym ekranem to „przesiadka” może okazać się trudna i uciążliwa.
Porównajmy teraz aparaty, w które zostały wyposażone oba iPhone’y. iPhone SE 2020 oraz iPhone 8 zostały wyposażone w minimalistyczne zestawy fotograficzne: 7 megapikseli z przysłoną f/2.2 z przodu oraz 12 megapikseli z przysłoną f/1.8 z tyłu. Oba telefony mogą rejestrować filmy w jakości 4K.

Każdy użytkownik telefonów wywodzących się spod marki Apple wie, że zdjęcia i filmy są świetnej jakości. W tym przypadku iPhone 8 i iPhone SE 2020 wypadają całkiem przyzwoicie, ale z pewnością nie są wskazane dla osób interesujących się fotografią. 
Jeśli chodzi o procesor oraz baterię to zdecydowanie lepiej wypada iPhone SE 2020. Najnowszy model SE został wyposażony w procesor A13, a jego konkurent z 2017 roku (iPhone 8) w procesor A11. Oba telefony mają również bardzo podobną pracę baterii, której pojemność wynosi 1821 mAh.
 

Podsumowanie

iPhone SE 2020 oraz iPhone 8 to urządzenia o znikomych różnicach na poziomie funkcjonalności oraz wyglądu. Jednak największym według nas aspektem, który decyduje przy wyborze pomiędzy tymi dwoma telefonami jest procesor, który zapewnia wydajność telefonu oraz cena. W tych przypadkach zdecydowanie polecamy zakup tegorocznej odsłony iPhone’a SE. iPhone 8 nie jest już sprzedawany w sklepach Apple i możemy go nabyć z drugiej ręki za około 1500 zł. Natomiast za iPhone’a SE 2020 przyjdzie nam zapłacić 2199 zł i jako, że jest to nowy produkt w ofercie Apple, a co za tym idzie będzie dłużej wspierany przez aktualizacje firmy to zdecydowanie polecamy jego zakup.

Rekomendowane posty