Jak poprawnie zresetować Apple Watch do ustawień fabrycznych?

Większość Apple Watch’y działa bez zarzutów ale co w przypadku, kiedy nasz zegarek odmówi nam posłuszeństwa?
Najczęstszym problemem użytkowników jest zapomnienie hasła odblokowującego lub nie wylogowanie się ze starego urządzenia przy zmianie iPhone na nowy.

 

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Apple Watch za pomocą iPhone’a?

Aby zresetować Apple Watch do ustawień  fabrycznych i całkowicie odłączyć go od konta użytkownika iCloud (Apple ID), należy umieścić iPhone’a, z którym jest połączony i sprawdzić czy jest na nim włączony Bluetooth.

* Na iPhonie otwórz program Watch i przejdź do zakładki „Mój zegarek”;
* U góry ekranu wybierz nasz zegarek i dotknij litery ,,I” (Info) w kółku;
* Na wyświetlonym ekranie kliknij „Rozłącz parę Apple Watch”.

 

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Apple Watch bez iPhone’a?

Aby zresetować Apple Watch do ustawień fabrycznych bez iPhone’a, należy nacisnąć Digital Crown na odblokowanym zegarku i wybrać ,,Ustawienia” w aplikacjach.

* Ustawienia -> Ogólne -> Resetuj -> Usuń zawartość i ustawienia

Zegarek będzie wymagał podania czterocyfrowego hasła dostępu i potwierdzenia dotknięciem w komunikat ,,Usuń wszystko”.

 

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Apple Watch bez iPhone’a, jeśli zapomniałeś hasła?

Jeśli nie znasz hasła do odblokowania zegarka, a iPhone, z którym jest sparowany, nie jest dostępny, musisz włączyć zegarek i umieścić go na ładowarce. Bez podłączenia do ładowarki procedura nie zadziała. Ponadto, gdy pojawi się klawiatura numeryczna, aby wprowadzić czterocyfrowe hasło, naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk, aż pojawi się ekran wyłączania zegarka i wezwania pomocy w nagłych wypadkach. Używając technologii Force Touch, mocno naciśnij przycisk – „Off” i podnieś palec. Na wyświetlonym ekranie kliknij „Usuń zawartość i ustawienia”.
Następnie pojawi się ekran ostrzegawczy, na którym w prawym dolnym rogu należy kliknąć zielony znacznik wyboru. Rozpocznie się proces resetowania urządzenia do ustawień fabrycznych.

Jak odłączyć Apple Watch od konta iCloud (Apple ID)?

Wystarczy przejść na stronę icloud.com i zalogować na żądane konto.Następnie w prawym górnym rogu strony kliknij nazwę użytkownika i wybierz „Ustawienia konta”.

Na stronie, która się otworzy, w sekcji „Moje urządzenia” kliknij dowolne z wymienionych, a następnie w oknie, które zostanie otwarte, wybierz konkretnie zegarek Apple Watch i kliknij krzyżyk przed nimi, aby usunąć je ze swojego konta.

Teraz zdecydowanie łatwiej będzie Wam się uporać z ewentualnymi problemami swojego Apple Watch’a.

Rekomendowane posty