Jak sprawdzić, czy aplikacja obsługuje procesor M1 w MacBook’ach?


Głównym powodem odmowy kupowania przez użytkowników nowych MacBook’ów opartych na architekturze ARM był problem kompatybilności starych aplikacji opracowanych dla Intela z procesorem M1.
Aby aplikację obsługiwane tylko na procesorach Intela zaczęły działać na nowych procesorach M1 musimy skorzystać z programu Rosetta 2, który pozwoli nam uruchomić większość aplikacji.

W jaki sposób sprawdzić czy dana aplikacja jest obsługiwana przez nowy procesor M1?

Korzystając z usługi ,,Is Apple Silicon Ready”(https://isapplesiliconready.com) jesteśmy w stanie upewnić się czy dana aplikacja została zaprogramowana na nowy procesor M1.

Macierzysta obsługa M1 oznacza, że aplikacja ma już specjalną wersję obsługującą procesor M1
Rosetta 2 Only oznacza, że aplikacja nie ma jeszcze specjalnej wersji dla M1, ale działa z nią poprawnie dzięki temu programowi
Not Working oznacza, że aplikacja nie tylko nie jest przystosowana do M1, ale też w ogóle nie współpracuje z tym procesorem.

Czy powinniśmy poczekać z zakupem MacBook’a z procesorem M1?

Według nas śmiało możecie zakupić nowe MacBook’i z procesorem M1, dzięki Rosetta 2 jesteście w stanie korzystać z większości aplikacji, a z czasem wszystkie aplikację bedą dostosowywały się do nowego procesora.

Rekomendowane posty