Przy jakiej kondycji powinniśmy wymienić baterię w naszym iPhone na nową?


Sama koncepcja pokazania użytkownikowi iPhone, że bateria w jego telefonie zużyła się i jest konieczna jej wymiana pojawiła się wraz z oprogramowaniem iOS 11.3. Do tej pory posiadacze iPhone’ów wymieniali baterię w swoim iPhone w momencie wyłączania się telefonu nawet gdy ten pokazywał, że posiada naładowany akumulator lub w przypadku gdy bateria trzymała zbyt krótko.
Wprowadzone na początku 2018 r. oprogramowanie pozwoliło ocenić użytkownikowi iPhone podgląd do kondycji swojej baterii z pozycji zainstalowanej już aplikacji ustawienia. Do tej pory wielu posiadaczy iPhone’ów decydowało się na instalację aplikacji, które miały za zadanie monitorować stan oraz żywotność baterii.

Wiele osób zadaję nam pytanie, przy jakiej pojemności baterii powinniśmy ją wymienić?
Jeśli widzimy mocny spadek pracy baterii w telefonie na jednym naładowaniu to powinniśmy udać się do serwisu Apple, w którym eksperci doradzą co zrobić z pojawiającym się problemem. Gigant Cupertino nie określił przy jakiej kondycji baterii powinniśmy ją wymienić. Nieoficjalnie mówi się o pojemności poniżej 80%.

Ile cykli ładowania wystarcza na iPhone’a?
Standardowa bateria litowo-jonowa, która jest dostarczana ze wszystkimi iPhone’ami, niezależnie od modelu, zachowuje 80% pojemności po 500 pełnych ładowaniach. Okazuje się, że nawet jeśli rozładujemy smartfon do zera i ładujemy go codziennie, minie co najmniej półtora roku,za nim żywotność baterii zacznie się zmniejszać. Gdy poziom naładowania baterii osiągnie 80% i poniżej, mogą zacząć się problemy z wydajnością, ponieważ smartfon na siłę zmniejszy moc procesora, aby zminimalizować przepięcia i nie wyłowywać niepotrzebnych restartów.

Okazuje się, że słaba żywotność baterii sama w sobie nie jest oznaką zużycia. Możliwe, że iPhone wyczerpie się przedwcześnie z powodu usterek oprogramowania, które możesz naprawić w iRepair 15  lub z powodu nadmiernego obciążenia, które sami tworzymy. Gry,  oglądanie filmów przez LTE to procesy wymagające dużej ilości zasobów, które mogą powodować zwiększone zużycie energii.

Jak sprawdzić, czy iPhone traci moc

Jeśli nie masz pewności, czy wydajność smartfona naprawdę zaczyna spadać, przejdź do Ustawienia> Bateria> Stan baterii i sprawdź, czy włączone jest zarządzanie wydajnością. Jeśli nie, to z baterią wszystko jest w porządku i nie wymaga wymiany. Faktem jest, że zarządzanie wydajnością jest włączane dopiero po pierwszym nieoczekiwanym wyłączeniu smartfona, które następuje właśnie z powodu braku pojemności. To najlepszy informator do określenia potrzeby wymiany baterii. Okazuje się, że powodem wymiany baterii jest albo spadek wydajności, albo osiągnięcie przez nią 80% lub niższej pojemności.

Funkcja zarządzania wydajnością jest dostępna tylko na iPhone’ach począwszy od modelu 6s, dlatego nie ma sensu jej szukać na wcześniejszych urządzeniach. Może się jednak zdarzyć, że nawet nowe iPhone’y nie będą w stanie określić pozostałej pojemności baterii ani aktywować funkcji zarządzania wydajnością. Zwykle towarzyszy temu komentarz, że smartfon nie był w stanie określić stanu baterii w tym smartfonie. W tym przypadku zalecamy kontakt z serwisem iRepair 15, w celu usunięcia usterki.

Rekomendowane posty