Jak odróżnić nieoryginalne AirPods od oryginalnych?


Często w internecie możemy napotkać na słuchawki, które w opisie posiadają nazwę AirPods lecz kosztują 1/3 cenny rynkowej, którą powinnismy zapłacić za tego rodzaju przedmiot. Zdarzają się tak dobre podróbki słuchawek AirPods, że pudełko w które są zapakowane wygląda 1:1 do tych oryginalnych. Po rozpakowaniu, zawartość czyli słuchawki potrafią wyglądać identycznie do tych oryginalnych. Największy problem zaczyna się podczas użytkowania podrobionych AirPods. Przeważnie po niespełna kilku dniach słuchawki zaczynaja grać ciszej, połączenie Bluetooth rozłącza się lub słuchawki przestają całkowicie działać. 

Różnice 
W tym artykule nie będziemy pisać o oczywistych podróbkach, które posiadają np. dodatkowe klawisze do synchronizacji czy w obudowie zamiast lightning jest złącze USB-C. 

1. CENA-każdy produkt od Apple ma swoją wartość, którą możemy sprawdzić korzystają z oficjalnej strony Apple.com, oczywiście u niektórych resselerów możemy znaleść tańszy produkt ale nie będzie on kosztował 1/3 rynkowej wartości produktu.
2. KOLOR-Oryginalne AirPods są zawsze śnieżnobiałe, a podróbki często mogą mieć mleczny odcień, a czasem nawet żółtawy. Najważniejsze jest jednak dopasowanie koloru obudowy, słuchawek, kabla i pudełka. W oryginalnych słuchawkach zawsze mają ten sam kolor.
3. MIEJSCE NA OBUDOWĘ W PUDEŁKU-W oryginalnych słuchawkach AirPods etui na słuchawki jest zawsze owinięte matową białą folią, która jest lekko antyrefleksyjna. Samo etui na słuchawki po otwarciu znajduję się  w specjalnej „rynnie”, która jest wykonana z wysokiej jakości tektury.
4. SIATKA SŁUCHAWEK-w oryginalnych słuchawkach jest zawsze wykonana z metalu i tkaniny pod kątem 45 stopni, podczas gdy podróbki słuchawek zwykle wykonane są tylko z plastiku. 
5. NUMER SERYJNY- często zdarza się, że oszuści pobierają numer seryjny z oryginalnych AirPods i robią podobną naklejkę na fałszywych. Ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić, czy numer seryjny na pudełku jest zgodny z numerem seryjnym na etui. Witryna https://checkcoverage.apple.com pomoże Ci sprawdzić autentyczność słuchawek .
6. POŁĄCZENIE-w oryginalnych słuchawkach po podłączeniu zawsze pojawia się autorska animacja, na której od razu widać poziom naładowania etui i słuchawek. Jeśli musisz podłączyć AirPods do iPhone’a przez menu bluetooth, jak zwykłe słuchawki bezprzewodowe, możesz być pewien, że to podróbka. Warto powiedzieć, że oszuści nauczyli się tworzyć animacje po podłączeniu, dlatego sprawdzenie słuchawek pod kątem oryginalności powinno odbywać się w sposób kompleksowy, a nie według jednego kryterium.
7. JAKOŚĆ DŹWIĘKU-warto powiedzieć, że AirPods są zwykłymi słuchawkami, jeśli chodzi o jakość odtwarzania muzyki, ale nigdy nie „skrzypią” przy maksymalnej głośności i mają dość mocny bas. W replikach zazwyczaj bas nie jest w żaden sposób odczuwalny, a przy maksymalnej głośności słuchawki mocno trzeszczą.

PODSUMOWANIE
Jeśli zaproponowano ci zakup AirPods za 1/3 ceny to możesz być pewny, że decydujesz się na zakup nieoryginalnych słuchawek. Najlepszą opcją jest zakup AirPods od autoryzowanego sprzedawcy Apple, wtedy możesz być pewien, że Twoje słuchawki są w 100% oryginale, a dodatkowo posiadasz gwarancję!

Rekomendowane posty