Apple uruchamia witrynę internetową, aby usunąć blokadę aktywacji iPhone’a

Firma Apple uruchomiła nową usługę, aby ułatwić wyłączanie blokady aktywacji na swoich urządzeniach. Jak zauważyli użytkownicy iPhone’ów, Apple ma teraz dedykowaną stronę internetową z trzema sposobami usunięcia blokady aktywacji. Firma podpowiada, w jaki sposób można usunąć blokadę aktywacji iPhone’a , a także umożliwia kontakt ze specjalistami, jeśli użytkownik ma problemy z blokadą aktywacji. Jest jednak mało prawdopodobne, że osoby które nie są właścicielami danego urządzenia będą mogli go odblokować.
Konieczne będzie potwierdzenie zgodności urządzenia z dowodem zakupu.

Co to jest blokada aktywacji
Blokada aktywacji ma na celu uniemożliwienie nieupoważnionym osobom korzystania z Twojego iPhone’a, iPada w przypadku jego zgubienia lub kradzieży. Włącza się automatycznie po włączeniu usługi Znajdź mój iPhone.
Blokada aktywacji pomaga chronić urządzenie, nawet gdy trafia w niepowołane ręce, i może zwiększyć szanse na odzyskanie do niego dostępu. Nawet jeśli zdalnie usuniemy dane ze swojego urządzenia, blokada aktywacji może nadal chronić nasze urządzenie przed ponowną aktywacją bez naszej zgody.
Istnieje wiele powodów, dla których może być konieczne wyłączenie blokady aktywacji na urządzeniu, na przykład jeśli chcemy je sprzedać lub podarować. Czasami blokada aktywacji jest włączana nie tylko na zgubionych urządzeniach, również na tych, które są w rękach ich właścicieli.

Jak usunąć blokadę aktywacji iPhone’a
Najłatwiejszym sposobem usunięcia blokady aktywacji jest zalogowanie się za pomocą Apple ID i hasła, z którym jest połączone urządzenie. Jeśli jednak znasz swój adres e-mail, ale zapomniałeś hasła, Apple ma specjalną usługę odzyskiwania hasła . Po ustawieniu nowego hasła możesz zalogować się do urządzenia z nowymi danymi i usunąć blokadę aktywacji.
W większości przypadków użytkownicy, którzy chcą usunąć blokadę aktywacji, nie znają swojego Apple ID, ani hasła. W tym celu Apple uruchomiło stronę internetową, na której można szybko skontaktować się ze specjalistami. Eksperci pomogą tylko w następujących przypadkach:

* Musisz być właścicielem urządzenia – potrzebujesz dowodu zakupu. Dokument musi zawierać numer seryjny produktu, IMEI lub MEID.
* Apple nie będzie w stanie odblokować urządzenia firmowego lub szkolnego. Jeśli Twoje urządzenie jest częścią systemu firmowego, skontaktuj się z działem IT lub menedżerem firmy.
* Twoje urządzenie nie powinno znajdować się w trybie utraconym.
Jeśli Twoje urządzenie spełnia te kryteria, odwiedź tę stronę i poproś o usunięcie blokady aktywacji z pomocą specjalisty. Apple zapyta o Twój adres e-mail i numer seryjny urządzenia, IMEI lub MEID. Następnie możesz przesłać swoją prośbę, a firma Apple skontaktuje się z Tobą za pośrednictwem poczty e-mail.

Pamiętaj, że jeśli Apple usunie blokadę aktywacji z Twojego urządzenia, wszystkie zapisane na nim pliki i dane zostaną trwale usunięte. Należy pamiętać, że podczas przywracania urządzenia z kopii zapasowej blokada aktywacji będzie aktywna.

Rekomendowane posty