Niebezpieczne miejsca dla Twojego iPhone’a w warunkach domowych

Bezpieczeństwo Twojego iPhone’a zależy w dużej mierze nie tylko od tego, jak go używasz, ale gdzie. Doskonale ilustrują to badania przeprowadzone przez centrum gwarancyjne SquareTrade. Według danych otrzymanych od 2500 posiadaczy smartfonów, najbardziej niebezpiecznym miejscem dla iPhone’a w domu jest kuchnia.
Jak się okazało, 49% urządzeń (czyli prawie połowa) zostało uszkodzonych w domu, a 51% – na ulicy. W drugim przypadku przyczyny szkód są tak zróżnicowane, że SquareTrade po prostu ich nie wziął pod uwagę. Co więcej, ulica sama w sobie jest niebezpieczna i to nie tylko dla samych iPhone’ów, ale także dla ich właścicieli.
Jeśli chodzi o pomieszczenia mieszkalne, w kuchni uszkodzonych zostało 21% urządzeń. Powody były bardzo różne – różne przedmioty spadające na urządzenia, wpadające do sprzętu AGD i żywności itp.
Pokoje dzienne i łazienki są również bardzo niebezpieczne, stanowiąc odpowiednio 18% i 16%. Najbezpieczniejszym miejscem okazała się sypialnia. Dotyczyło to tylko 8% iPhone’ów.
W statystykach uwzględniono nie tylko mieszkania, ale także samochody, w których wielu współczesnych posiadaczy iPhone’ów spędza dużo czasu. Te mobilne domy są odpowiedzialne za 10% incydentów.
Pozostałe 27% to pozostałe miejsca, które zostały sklasyfikowane w kategorii „Inne”. Nie każdy ma piwnice, strychy, garaże, warsztaty itp.

SquareTrade informuje również, że 69% wszystkich wypadków było spowodowanych przez samych właścicieli. Reszta to nieszczęśliwe wypadki z udziałem zwierząt domowych.
Najczęściej telefony zostają zalane wodą, aż 43% przypadków. Napoje gazowane 19%, a alkohole niskoprocentowe tak jak kawa i herbata po 12%. Smartfony znacznie rzadziej zalewane zostają przez wszelkiego rodzaju soki czy chemie gospodarczą.
5% posiadaczy iPhone’ów zdołało umyć swoje urządzenia razem z rzeczami w pralkach. 9% wrzuciło swoje urządzenia do toalety. A 6% zapomniało, ze położyło swój telefon na dachu swojego samochodu, po czym wsiadło za kierownicę i zaczęło jechać.
Jeśli przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek z udziałem Twojego iPhone’a nie martw się i przyjdź do iRepair15.
W błyskawicznym czasie odzyskamy życie Twojego telefonu!

Rekomendowane posty