Co zrobić, jeśli iPhone zawiesił się na logo Apple i nie włącza się?


Z każdą nową wersją oprogramowania dla iPhone’a wzrasta bezpieczeństwo systemu operacyjnego i stabilność jego pracy. Proces aktualizacji systemu operacyjnego iPhone’a jest prosty – najnowszą wersję można zainstalować bezpośrednio w telefonie poprzez wbudowany system aktualizacji przy użyciu Wi-Fi. Mimo to wielu posiadaczy smartfonów Apple boryka się z problemem, gdy po aktualizacji iOS urządzenie nie uruchamia się. Dlaczego tak się dzieje? Jak możemy rozwiązać problem i jak go uniknąć?

iPhone zawiesza się na jabłku, dlaczego tak się dzieje?

Jeśli Twój iPhone zawiesił się na logo Apple i nie włącza się po aktualizacji iOS, przyczyną może być błąd oprogramowania, awaria systemu lub problem mechaniczny w telefonie. Aby omówić możliwe opcje działania w konkretnym przypadku, rozważmy je bardziej szczegółowo.

iPhone nie włącza się z powodu usterki oprogramowania.

Jeśli próbowałeś zaktualizować iPhone’a, który zawiesił się na jabłku i nie włącza się, najprawdopodobniej jest to konsekwencja błędu systemu. W takim przypadku iOS nie może się uruchomić, a iPhone jest cyklicznie restartowany z logo Apple. Najczęściej dzieje się tak z powodu nieprawidłowego zakończenia instalacji aktualizacji. Jeśli Twój telefon miał mało wolnego miejsca lub nie było wystarczającej mocy baterii podczas instalacji aktualizacji, prawdopodobieństwo takiego wyniku będzie znacznie większe.

iPhone nie włącza się z powodu problemu mechanicznego telefonu.

Objawy i przejawy zewnętrzne mogą być trudne do odróżnienia nieprawidłowego działania iPhone’a spowodowanego błędami oprogramowania podczas aktualizacji iOS od konsekwencji problemów mechanicznych z telefonem. Faktem jest, że podczas procesu aktualizacji sprawdzane są prawie wszystkie kluczowe elementy iPhone’a. Jeśli coś jest nie tak, po zaktualizowaniu oprogramowania telefon może w ogóle się nie włączyć lub zawiesić się na jabłku po ponownym uruchomieniu.

Jeśli iPhone wisi na jabłku i włącza się dopiero po podłączeniu do ładowarki i natychmiast wyłącza się po odłączeniu, najczęściej przyczyną jest awaria baterii. Również w takich przypadkach nierzadko zdarzają się problemy z działaniem obwodu zasilania: uszkodzenie złącza akumulatora na płycie, nieprawidłowe działanie mikroukładu ładowania lub przerwy w zasilaniu elementów płyty.
Bardziej złożone przypadki obejmują problemy z ogólną wydajnością układu pamięci NAND, przez co iPhone nie może się uruchomić i cyklicznie uruchamia się ponownie.

iPhone zawiesza się na jabłku, co robić?

Jeśli Twój iPhone zawiesił się na jabłku i nie włącza się, udaj się do iRepair15 serwis Apple. Może to być szczególnie istotne i krytyczne w przypadkach, gdy informacje w pamięci urządzenia są niezwykle ważne. Jeśli problem ma charakter programowy, specjaliści z naszego centrum serwisowego będą mogli go szybko i sprawnie rozwiązać. Jeśli jednak problem będzie poważniejszy, po przeprowadzeniu diagnostyki będziemy mogli zaproponować rozwiązanie.

Rekomendowane posty