Co zrobić, jeśli Twój iPhone przestaje się ładować?

Wraz z wydaniem iOS 7 wszyscy użytkownicy nowych iPhone’ów korzystających z zastrzeżonego złącza ładowania Lightning napotkali pewne problemy podczas korzystania z nieoryginalnych ładowarek i przewodów. Wynika to przede wszystkim z samego złącza, które zawiera kilka mikroukładów, z których jeden jest odpowiedzialny za sprawdzenie oryginalności chipa w każdym przewodzie Lightning.
Identyfikację certyfikacji kabli zapewniają procesy oprogramowania wbudowane w system iOS. Jednocześnie warto zaznaczyć, że mechanizmy weryfikacji są regularnie aktualizowane i bardzo często zdarza się, że iPhone przestał się ładować po aktualizacji wersji oprogramowania. Ale zdarza się też, że telefon przestaje działać, gdy korzysta się z certyfikowanych akcesoriów.
Co zrobić, jeśli Twój iPhone przestaje się ładować
Jeśli Twój iPhone przestanie się ładować, możesz to naprawić na kilka sposobów:
* Chwilowe wyjście z sytuacji, jeśli iPhone nie ładuje się nieoryginalnym przewodem, może polegać na wyłączeniu, a następnie włączeniu telefonu z podłączonym kablem Lightning. W takim przypadku jest szansa, że iPhone zacznie się ładować.
* Alternatywnie, odłącz zasilacz, włącz tryb samolotowy na iPhonie, a następnie podłącz ponownie kabel Lightning do urządzenia. Jeśli Twój telefon zacznie się ładować, możesz wyłączyć tryb samolotowy.
Jeśli iPhone nadal się nie ładuje, istnieje szansa, że problem istnieje w samym złączu ładowania.

Zatkane złącze Lightning

To najprostsza i najłatwiejsza opcja. Bardzo często podczas pracy do złącza dostają się cząsteczki brudu i kurzu, które w końcu zapychają i zrywają kontakt pomiędzy złączem a przewodem. W tym samym czasie iPhone może albo przerwać ładowanie, albo proces ładowania nie będzie przebiegał poprawnie – np. Telefon można ładować tylko w określonym położeniu przewodu.

Aby rozwiązać ten problem, wymagane jest czyszczenie złącza ładowania, które można wykonać zarówno niezależnie (ale należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić grupy styków złącza), jak i w centrum serwisowym iRepair15.

Uszkodzenie złącze/taśma uszkodzona

Jeśli iPhone przestanie ładować, dolny kabel ze złączem ładowarki może być uszkodzony. Dzieje się tak z powodu uszkodzeń mechanicznych, utleniania styków pętli na płycie lub styków złącza po wniknięciu wilgoci lub mikropęknięcia pętli. W każdym z tych przypadków zmienia się zespół kabla elastycznego ze złączem ładowarki. Wymianę złącza ładowania w iRepair15 robimy w 15 minut.

Awaria baterii

Bardzo często powodem, dla którego iPhone nie ładuje się, jest awaria baterii, który może stracić pojemność podczas pracy lub zacząć polimeryzować pod wpływem czynników zewnętrznych lub warunków użytkowania.
Pierwsze oznaki, że bateria będzie wkrótce wymagała wymiany to skrócenie żywotności baterii, wyłączenie telefonu przy nieprawidłowym wskazaniu ładowania (iPhone może wyłączyć się przy 20-30% wyświetlanego poziomu naładowania baterii). W przyszłości, jeśli takie problemy będą obserwowane przez długi czas, akumulator może przestać się ładować i będzie wymagał wymiany.
Wymiana baterii na nową trwa zaledwie 15 minut!

Usterka układu ładowania

Kontroler ładowania to mikroukład na płycie, który odpowiada za prawidłowe działanie obwodów zasilających iPhone’a. Najczęściej niepoprawne działanie kontrolera może być spowodowane użyciem nietypowych akcesoriów służących do ładowania urządzenia lub skokiem napięcia podczas ładowania. Ten problem może mieć wpływ na każdą generację iPhone’a, ale najczęstsze problemy z kontrolerem ładowania występują na iPhone’ach 5 i iPhone’ach 5s.
W takich przypadkach wymagana jest złożona naprawa płyty na poziomie komponentów: w większości przypadków można to rozwiązać, wymieniając mikroukład kontrolera ładowania. Należy pamiętać, że takie operacje można wykonać z wysoką jakością tylko wtedy, gdy dostępny jest specjalistyczny sprzęt, a brygadzista musi mieć duże doświadczenie w wykonywaniu skomplikowanych napraw tablic. W przeciwnym razie istnieje szansa, że sytuacja będzie jeszcze gorsza – nierzadko zdarza się, że osoby, które otrzymały już niewykwalifikowaną usługę gdzie indziej, kontaktują się ze specjalistami z naszego centrum serwisowego.

Jeśli Twój iPhone nie ładuje się zapraszamy do serwisu Apple iRepair15 na darmowa diagnostykę sprzętu.

Rekomendowane posty